Кога срцето ти живее на планините, а нозете ти се во градот, новата колекција на Converse Mountain Club потполно ќе се совпадне на твојот карактер....веќе се во @Arthurs продажните места и онлајн

Кога срцето ти живее на планините, а нозете ти се во градот, новата колекција на Converse Mountain Club потполно ќе се совпадне на твојот карактер....веќе се во @Arthurs продажните места и онлајн

Не можеме да го избегнеме овој период од годината. Независно дали трчаш до кола, или по автобус, ладното и влажно време е секојднена реалност овие денови, а ако сакаш да шеташ и истражуваш во природа, тоа е се дуплира. Затоа Converse  ви ги претставува новите Converse Mountain Club колексцијата кои се српемни,  на днеено ниво,  да издржат мајка природа да влијае на нив .   

Секој нов модел на кондура има нота инспирирана од војничките чизми  коe го издржи  Екстремното Ладно Време, гумата која ја имаат, Converse ја произведе во 1950тите , плус DWR облога и GORE- TEX постава кои ги одржува стапалата суви.

Затоа не чекајте повеќе, нарачајте ги онлајн на shop.arthurs.com.mk или во продажние места на Артурс во ГТЦ, ТЦ Рамстор, Скопје City Moll  и ТЦ Беверли Хилс.     

 

Тагови

Оставете коментар